DANIŞMANLIK

EKO Endüstiryel sektörel tecrübesi ve yetkin kadrosuyla sonuç odaklı danışmanlık hizmeti vermektedir. Misyonu; değer zincirini çok iyi anlamak, geliştirilebilecek konuları hızla tespit etmek ve aksiyon odaklı bir çözüm sunmaktadır. Türkiye pazarında fonksiyonel yetkinliği ile kurumsal firmalara değer katan bir çok konuda danışmanlık yapmaktadır.

Geliştirilen bazı proje örnekleri

PAKI Logistics; Avrupa’da euro palet kiralama konusunda pazar lideri olan bir firmadır. 22 ülkede faaliyet gösteren ve dünya çapında  gıda, perakende, otomotiv ve diğer öncü endüstriyel  firmalarla çalışan PAKI, Türkiye pazarına giriş konusunda 1,5 yıldan beri EKO firması ile çalışmaktadır. PAKI Logistics’e verilen hizmetler arasında pazar araştırması, satış pazarlama desteği, lojistik kurulum, vergi ve gümrük araştırması bulunmaktadır. Sektörel tecrübesi  ve öncü firmalarla olan iş bağlantıları sayesinde EKO, PAKI Logisitcs’in Türkiye pazarına giriş süresini önemli ölçüde azaltmış ve etkinliğini arttırmıştır.

Axios; sağlık konularında danışmanlık hizmeti veren öncü uluslararası firmalardan biridir. Türkiye pazarına girmek isteyen ilaç firmalarından birine, EKO firması ile birlikte danışmanlık hizmeti vermiştir.  EKO’nun sektörel uzmanlığı sayesinde, Axios stratejik ve operasyonel konularda hızlı bir değerlendirme yapabilmiş ve müşterisine değer katan bir çok konuda önemli yönlendirmelerde bulunabilmiştir.

50 yılı aşkın süredir Unilever’in en önemli iş ortağı konumunda olan Mete Group distribütörlük, depolama, dağıtım ve lojistik hizmetler konusunda  Türkiye’de öncü firmalardan biridir. Ciro olarak Türkiye’deki Fortune 500 listesinde yer almaktadır. Mete Group, Unilever’in en önemli lojistik yatırımlarından biri için EKO firmasından danışmanlık almıştır. Lojistik ve operasyon konularındaki EKO’nun uzmanlığı sayesinde Mete Group  bu önemli projenin ihalesini kazanmıştır

WhatsApp chat